בעל עסק ,אל תהסס , שלא תפספס ,רק זכור: מכאן העסק שלך רק ימריא ! 0544304613 / 039312739

שלום לך , בעל עסק יקר, הגעת ליקל - פתרונות אינטרנט לעסקים * ההצלחה שלך נמצאת בקצות אצבעותיך * בניית אתרים בוורדפרס * הקמת חנויות מקוונות * קידום אורגני * שיווק דיגיטלי * אחסון אתרים * רכישת דומייןي

מה הם הגורמים החשובים בבניית אתרים בוורדפרס ? אתה איתי ?

וורדפרס , או בשפת המקצוענים WP , היא מערכת ניהול תוכן לשימוש חופשי , הפועלת תחת הרישיון הכללי של חברת גנו. כיום, היא מערכת ניהול תוכן באתרי אינטרנט השונים. במקור נועדה לניהול תוכן בבלוגים וכאשר אני מדבר על בלוגים אני מתכוון ליומני רשת שמתעדכנים אחת לזמן מסוים , בנושא מסוים ומפרסמים כתבות מדי פעם. המערכת בנויה בקוד פתוח, מה שמאפשרת לנו לבנות את האתר, לצפות באתר, וגם לעדכן ולנהל את האתר. המערכת קיימת משנת 2003 , אחת הוותיקות ברשת והיא אחת הפופולאריות בעולם, אם לא הפופולארית ביותר, לניהול אתרי אינטרנט ברשת וגם מזה זמן משמשת להקמת חנויות מקוונות. היא מתורגמת גם לעיברית. בניית אתרים בוורפרס היא פופולארית מפני שהיא כתובה בקוד פתוח , וקוד פתוח הווה אומר שאפשר להוסיף לה תוספות, אפשר לעדכן אותה ולבצע עוד הרבה פיתוחים. וורדפרס היא הממשיכה הרשמית של פרויקט פיתוח אחר בשם  BZ / CAFELOG . היא החלה את דרכה במאי 2003 על ידי מפתח בשם מאט מולנוג. בתחילתה היא הוסיפה כמה שורות קוד ששיפרו את הטיפוגרפיה של הכתיבה היומיומית , בהמשך התווספו תכונות ומאפיינים שונים שהפכו אותה למערכת ניהול בלוגים הפופולארית בעולם וכיום, זו מערכת ניהול תוכן בוגרת הנמצאת בשימוש של עשרות מיליוני אתרים ברחבי העולם .

המערכת מפותחת בקוד פתוח PHP , על בסיס מסד הנתונים MYSQL , והיא מופצת באופן חופשי. כל אחד יכול לתרום למערכת ולשפר אותה . אז מה הופך את בניית אתרים בוורדפרס  לפופולארית ביותר כיום ? ישנם כמה וכמה פרמטרים שנתייחס אליהם , שנבדוק למה עונה יותר לצרכים מסוימים, ולמה עונה פחות לצרכים אחרים באתרי אינטרנט השונים. וכאשר אני אומר פופולארית ביותר , לא הכוונה לטובה ביותר בעולם, אלא לכזו שמשתמשים בה יותר ויותר. כמובן , שישנם כמה מערכת לניהול תוכן ,טובות יותר , וטובות פחות , הכל לפי הצורך. אז מה הם הפרמטרים ? אז מה עושה את בניית אתרים בוורדפרס לעדיפה יותר ?

  • פרמטר ראשון הוא הוותק : יחסית היא מאוד ותיקה, החלה את דרכה עוד משנת 2003, היא עברה כמה גלגולים , כמה וכמה גרסאות , מפתחים אותה כל השנה וכל כמה חודשים יוצאת גרסה חדשה. 
  • הוורדפרס היא מערכת חינאמית שלא צריך לשלם עליה , דמי מנוי חודשיים , קל מאוד לכתוב , להוסיף תוספים , ולתכנת על מערכת וורדפרס. 
  • עיצובים: ישנם מאות ואפילו אלפים של עיצובים חלקם בחינם וחלקם בתשלום וכבר אנו מבינים שהאפשרויות כאן בלתי מוגבלות.
  • תוספים: יש אלפי תוספים , אם לא עשרות אלפי תוספים , לרוב ללא תשלום, אנו יכולים פשוט לשלוף ולהתקין אותם. הפשטות והקלות הפכו את מערכת וורדפרס לפופולארית ברשת לניהול תוכן .

בניית אתרים בוורדפרס  אינה משימה קלה. בדרך כלל אנשים חושבים שהם יכולים להתקין וורדפרס ולצפות פה ושם בווידיאו, בדרך זו הם יכולים לבנות אתרי וורדפרס . אבל זה לא נכון, בניית אתרים בוורדפרס מקצועיים , דורשת מחקר רב עם תוכן, עיצוב ופיתוח תהליכים. כל שלב צריך להיות מושלם כדי לעמוד בדרישות המשתמשים, למשוך משתמשים ובאותה העת להתאים את האתר שלך לדרישות מנועי החיפוש. כן , גם למנועי החיפוש וגם לרגולטור ישנם כמה וכמה דרישות בכל הקשור לבניית אתרים בוורדפרס. כמובן שחובה אבטחה ברמה לפחות של SSL , נגישות ברמה לפחות של AA וכהנה וכהנה .

בניית אתרים בוורדפרס הינה מקצוע לכל דבר ועניין וחובה לעשות את העבודה בצורה הנכונה . טעינה מהירה , אבטחה , שרתים חזקים , סליקה חלקה ( לחנויות מקוונות ) הם כבר לא אקסטרה , הם היסודות , וכאן נכנסת לתמונה יקל בניית אתרים . ליקל בניית אתרים הניסיון , הידע , האחריות והתמיכה בכל הקשור לבניית אתרים בוורדפרס .יקל בניית אתרים הוא העסק הנכון בכל הקשור לבניית אתרים בוורדפרס.  כאן תמצא קשת רחבה של פתרונות לאינטרנט הכוללים רכישת דומיין ( שם מתחם , הכתובת שמקלידים בשורת הדפדפן , ולרוב רצוי בעברית ) , איחסון על גבי שרתי לינוקס , שהם השרתים הטובים והמתאימים ביותר לאתרי וורדפרס , התאמה אישית של האתר לדרישות הלקוח , התאמתו לסוגי הדפדפנים והטלפונים החכמים השונים , האחריות שניתנת על העבודה ותמיכה לאורך כל השנה , מעמידים את יקל בניית אתרים בעדיפות עליונה מעל כל המתחרים . בניית אתרים בוורדפרס או הקמת חנויות מקוונות הוא המקצוע שלנו . אנו מאמינים שלכל עסק , לכל תקציב או לכל חלום – יש פיתרון, ואנו גם מאמינים שאם אנו לא נבנה באהבה , לא נבנה בכלל , לכן , האתרים שלנו מותאמים הן למנועי החיפוש והן לרשתות החברתיות . 

לחיי ההצלחה שלך , 

יוסף 0544304613 / 039312739

בניית אתרים בוורדפרס , יקל בניית אתרים ,

בניית אתרים בוורדפרס

1- קטגוריות הן לא רק לבלוג

לוורדפרס יש מערכת מובנית של קטגוריות עבור ה”רשומות” שלה אבל לא עבור עמודים. רוב האתרים העסקיים עושים שימוש בעמודים בלבד ומזניחים את הקטגוריות. אבל השיטה הנכונה היא להשתמש ברשומות וקטגוריות כדי לחלק את האתר שלכם לנושאים שונים. לאחר שיצרתם קטגוריות, אפשר להציג בתפריטים באופן אוטומטי את כל הרשומות השייכות לאותה הקטגוריה.

2- כוחו של מבנה הקישורים

רוב בוני האתרים משתמשים במבנה קישורים ברירת המחדל של וורדפרס (Permalinks) – שבדרך כלל משתמש בחודש ובתאריך לפני שם העמוד. במקום זאת, אפשר ליצור מבנה קישורים מותאם אישית שיכניס את שם הקטגוריה לפני שם עמוד, וכך נוצר מבנה קישורים יפה שמציג את העמודים שלכם בסדר הגיוני לפי הקטגוריות שבחרתם. כיתרון נוסף, מערכת מדידת תנועה כמו Google Analytics ידעו לספר לכם מה הייתה התנועה בחלוקה לקטגוריות.

3- גרבטארים

גראבטאר היא מילה מוזרה שרוב האנשים לא יכירו – מדובר על שירות מאותו בית היוצר של וורדפרס, שמאפשר לכם לקשר תמונת פרופיל קבועה לכתובת המייל שלכם (היכנסו gravatar.com). לא רק שכל אתר וורדפרס בעולם עושה בה שימוש באופן אוטומטי, אלא גם אתרים רבים אחרים. הוספת תמונת פרופיל ייצוגית לכתובת המייל העסקית בה אתם עושים שימוש, תשדרג משמעותית את החשיפה שלכם בכל פעם שתכתבו תוכן או תגובה באתר שלכם ובאתרים אחרים

4- תמונה שווה אלף מילים

אחת התכונות שזוכות להתעלמות הגדולה ביותר, וזו גם סיבה נוספת להשתמש בפוסטים במקום בעמודים – תמונות ראשיות. לכל פוסט בוורדפרס אפשר להוסיף תמונה ראשית, שאומנם לא מוצגת בעמוד עצמו אבל כמעט כל ערכת עיצוב מודרנית עושה בה שימוש בעמודי קטגוריות, עמוד הבית באתר ומקומות נוספים. שימוש חכם בתמונות הראשיות משדרג את האתר בעשרות מונים.

5- פינגבק

לוורדפרס (ומערכות בלוגים נוספות) יש פיצ’ר מגניב שנקרא פינגבק. בעצם, כל פעם שמישהו באינטרנט יכניס קישור לעמוד או רשומה באתר שלכם, תקבלו התראה על כך ותוכלו לבחור אם להוסיף בתחתית העמוד שלכם (היכן שהתגובות) קישור חזרה לאותו המקור. החלק הנחמד כאן הוא שזה עובד הפוך, בכל פעם שתקשרו לאתר אחר (שתומך בכך) הוא יקבל התראה ויוכל להוסיף קישור אליכם. זו דרך מעניינת ליצור חשיפה ותנועה חדשה לאתר שלכם.

6- ניהול משתמשים

לוורדפרס יש מערכת ניהול משתמש מלאה עם חלוקה לתפקידים שונים. זאת אומרת שאתם יכולים לפתוח משתמשים לכל עובדי החברה שמטפלים בניהול האתר ולהגיד להם מה הרשאות הגישה הספציפיות שלהם – כותבי תוכן, עורכי תוכן, תורמים, מנהלים כלליים וכו’. כך לא צריך להעביר את סיסמת האדמין היקרה שלכם למשתמשים רבים, וכל אחד יקבל גישה רק למה שהוא צריך.

7- המשכפל

אם יש תוסף וורדפרס אחד שכל אחד צריך להכיר, זה Duplicator. התוסף הזה יודע ליצור שכפול מלא של האתר שלכם באריזה מיוחדת, בדיוק כמו שהוא. לאחר מכן אתם יכולים לקחת את השכפול הזה ולהעביר אותו לכל שרת כדי לפרוס מחדש את האתר בלחיצת כפתור. זה שימושי ביותר ליצירת גיבויים ולהפעלה מחדש של האתר במקרה של קריסת שרתים ותקלות טכניות אחרות.

8- עמודי התחברות מותאמים

ערכות עיצוב מסוגלות לשנות כמעט כל היבט של אתר הוורדפרס, אבל ישנה נקודה אחת שכמעט אף אחד לא נוגע בה – עמוד ההתחברות לאתר שגם אותו אפשר לעצב. הדבר מעניין במיוחד אם האתר שלכם מציע שירות ללקוח הקצה, שדורש מהלקוח ליצור משתמש. במקרה כזה, רצוי מאד שתעצבו את עמוד ההתחברות עם המיתוג של העסק שלכם, במקום עם העיצוב הגנרי של וורדפרס.

9- קצת פרופורציות

כשמעלים תמונה חדשה לוורדפרס אפשר לבחור גודל מותאם אישית. חשוב לציין, שאם לא מדדתם ידנית שהרוחב והגובה אכן מתאימים, יתכן שתקבלו תמונה שנראית גרוע כי הפרופורציות שלה התקלקלו. הסוד כאן הוא שאפשר להכניס רק גודל בודד. וורדפרס יודעת מה צריך להיות הגודל השני באופן אוטומטי. לכן, תמיד מומלץ להכניס את הרוחב המקסימאלי שמתאים לכם בעמוד ולתת לוורדפרס להכניס את הגובה לבד. אם לא נאמר לכם התבניות הן יותרר ויותר רספונסיביות ולכן מומלץ מאוד בניית אתרים בוורדפרס.

10- האינטרנט לא מת על עברית – בניית אתרים בוורדפרס

כברירת מחדל, וורדפרס לוקחת את שם העמוד או הפוסט ותשתמש בו עבור הקישור הקבוע לעמוד. במקרה שהכותרת היא בעברית, גם הקישור יהיה בעברית, כשתעתיקו אותו תקבלו שרשרת ארוכה של תווי יוניקוד (כזה: %D7%94%D7), שאנשים רבים ללא ממש מבינים מהי. לכן מומלץ לשנות את ה”קישור הישיר” של הפוסט לאנגלית – קצר יותר, חינני יותר, מפחיד פחות. עשו זאת גם לקטגוריות שלכם.

11- תפריטים נופלים

גרסאות עדכניות של וורדפרס מגיעות עם תפריטים נוספים בנויים במערכת, ומנהל תפריטים עוצמתי. קודם כל, אתם יכולים לבקש ממנהל התפריטים להכניס אוטומטית כל עמוד ראשי חדש באתר – זה חוסך עבודה. שנית, ע”י לחיצה וגרירה של פריטים בתוך מנהל התפריטים, אתם יכולים ליצור דרגות שונות של תפריטים נפתחים כשהגולש עובר עליהם עם העכבר. זוהי אחת הסיבות שיקל בניית אתרים והשקעות מתמחים בבניית אתרים בוורדפרס מפני שהמערכת אינטואיטית וידידותית למשתמש.

12- עמודי שגיאה

עוד חלק באתר שאפשר לטפל בו בעזרת ערכת העיצוב, הם עמודי שגיאה, במיוחד “עמוד לא נמצא” (404) -מהעמודים החשובים ביותר באתר ואשר יכול לעשות את ההבדל בין גולש שנשאר באתר לבין אחד שעובר הלאה. הקפידו לעצב אותם בהתאם לעיצוב הכולל של האתר, ולא להשאיר אותם בעיצוב ברירת המחדל של המערכת. לא פלא שבניית אתרים בוורדפרס נהפך לפופולארי בעולם .

13- תבניות עמודים

פוסטים אומנם יכולים לקבל קטגוריות ותגים, אבל עמודים יכולים לקבל תבניות – שימו לב אם ערכת העיצוב שלכם כוללת תבניות מותאמות לסוגי תוכן שונים. למשל, ערכות עיצוב רבות כוללות תבנית מיוחדת לעמוד הבית שהופך אותו לעמוד דינאמי ומעניין ולא לסתם עוד עמוד באתר.

14- שום דבר לא חקוק בסלע – בניית אתרים בוורדפרס

זה אולי הטריק החשוב ביותר שיכול לסייע לכם בעבודה עם וורדפרס – שום דבר שאתם רואים באתר אינו חקוק בסלע. לא מתאים לכם שיוצג תאריך פרסום בפוסט? אפשר להוריד אותו. רוצים שתופיע בסוף כל עמוד פסקת תיאור של האדם שכתב אותו? אין בעיה. על רוב האפשרויות האלה כבר חשבו לפניכם והמידע זמין ברשת. רק צריך לגשת ולקחת אותו.

 

לשם המחשה להלן דוגמא אחת מיני רבים 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support