בעל עסק ,אל תהסס , שלא תפספס ,רק זכור: מכאן העסק שלך רק ימריא ! 0544304613 / 039312739

שלום לך , בעל עסק יקר, הגעת ליקל - פתרונות אינטרנט לעסקים * ההצלחה שלך נמצאת בקצות אצבעותיך * בניית אתרים בוורדפרס * הקמת חנויות מקוונות * קידום אורגני * שיווק דיגיטלי * אחסון אתרים * רכישת דומייןي

אופטמזציה תוכן

אופטימיזציית תוכן

הקדמה : באופטימיזציית התוכן מדובר על שיפור התוכן עצמו והרלוונטיות של תוכן האתר הן למנועי החיפוש והן לגולשים , אבל בעיקר מדובר על חווית המשתמשים . במילים אחרות, אופטימזציית תוכן משמעותה שיפור , שידרוג עד למקסימום את התוכן והמידע שנקרא הכוללים פיסוק, רווחים, תוכן מעניין , מקורי ולא חוזר על עצמו, סימני פיסוק ועוד .כשאנו היום מדברים על אופטימזציית תוכן אנו מדברים ומקשרים בעיקר לקידום במנועי החיפוש וגם לתת ערך לגולשים ולקוראים מפני שהמון חומר המון מידע והמון תוכן פזור ברשת ולצרכי קידום מאוד מומלץ תוכן מקורי ומעניין .

הפסקה לעיל , מדברת בעיקר לפעולות גלויות , מה שנקרא צד לקוח, מה שרואים על גבי המסך, אבל יש הרבה פעולות שצריך לבצע בקרבי האתר עצמו, בתוך האתר עצמו לצרכי הקידום במנועי החיפוש. אופטימיזציית תוכן הינה חלק ממגוון פעולות המתבצעות במטרה לשפר את מיקום הדפים של אתר אינטרנט מסוים , בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש השונים על מנת לדרג אותם יותר למעלה בתוצאות . חלק נכבד מאופטמיזציית התוכן הינן פעולות טכניות , אבל ישנם גם לא טכניות , ועוסקות בתיקון שגיאות הכתיב , שגיאות בניית האתר לא בצורה אופטימאלית , מבחינת מבנה האתר , ניקון הקוד של הדפים ותקינות הקריאה ועוד .

מרכיב נוסף של אופטימזציית התוכן הוא פחות טכני ועוסק בתוכן האתר על ידי חלוקה נכונה של קטגוריית הדפים ותת קטגוריות , וכאן נכנסת לתמונה החשיבות בשיבוץ מילות מפתח רלוונטיות בתוכן שהוא מתאים לנושא האתר ובנוי בצורה קריאה , בהירה מעניינת ונגישה  .

אפשר לומר , שדרישות מנועי החיפוש דומות ואף זהות לדרישות המשתמשים בו – לקבל בראש תוצאות החיפוש את תוצאות החיפוש הכי רלוונטיות , מדורגות על פי הסדר היורד של הרלוונטיות שלהם , כאשר התוצאות הרלוונטיות הראשונות משקפות את מה שהתכוונו הגולשים לקבל בבואם לשאול את ביטוי החיפוש מלכתחילה .

 1. ראשית, תגית ה TITLE  הגדרתי : " בניית אתרים "
 2. תגית ה H1  תוגדר : " בניית אתרים בוורדפרס "
 3. תגית התיאור DESCRIPTION – הוספת  תיאור האתר , תיאור העסק בתמצית , שם המותג לשם הדגמה : העסק הגדול והאמין בישראל לבניית אתרים בוורדפרס , וכן בניית חנויות מקוונות , זו המומחיות שלנו . אנו מזמינים אתכם לקבל את ההצעה הטובה בישראל ….
 4. בוטלו כפתורי השיתוף על מנת להימנע מזמן טעינה גבוה
 5. נוסף צ'אט מסנג'ר לשיפור יצירת הקשר עם בעל האתר ( תקין )
 6. מנגנון רישום לרשימת תפוצה בולט לעין ( תקין )
 7. פרוטוקול מאובטח זה בראש וראשונה ( תקין)
 8. דומין ישראלי כמובן ( תקין )
 9. שיפור הפסקאות , מניעת שגיאות כתיב , תוכן איכותי ומקורי הבנוי לפי כללי התחביר
 10. תוכן עשיר יחסית המשלב בתוכו אלמנטים ויז'ואליים וכן במלל.
 11. הוספת FAVICON ( כבר יש )תקין
 12. חשיבות יתירה להתאמת האתר לכל סוגי הדפדפנים ובמיוחד לכל סוגי רזולוציה והמובייל
 13. מומלץ מאוד להוסיף את מפת ה HTML , זוהי מפה המשמשת את מנוועי החיפוש להבנה טובה יותר את מבנה האתר והבנה טובה יותר של הנושאים המצויים בו .
 14. שימוש בתגים H2 – H6 לשם תתי כותרת למשל הכותרת אתרי מסחר יש להגדירה כתת כותרת ולהחליפה בשם " הקמת חנויות מקוונות " וכן מיני סייט להחליפה ל " בניית דף נחיתה "
 15. שימוש בפעולות שונות , ביצוע תהליך , שבו אני מעדכן את מנועי החיפוש שכתובת ה URL , לעיל הוא הדף נחיתה האורגני שאמור להופיע בתוצאות ובו אמורים לנחות הגולשים המגיעים ממקורות שונים .
 16. חובה להשתמש ב CANONICAL על מנת להימנע מהכפלת תוכן ולכן יש להגדיר פקודה כזאת

Link rel = "canonical "  ( תקין )

 1. הוספת שימוש בתגי open graph
 2. בדיקת אפשרות לאיחסון האתר בשרתים מהירים יותר , שרתים לא שיתופיים , שרתים על ענן או מסוג CDN .
 3. הפניית כל השגיאות מסוג EROR 404 אל דף הבית
 4. הוספת חלונית חיפוש בולטת ונראית לעין בראש הדף
 5. בדיקת באמצעות האתר SCHEMA ,מהן השגיאות וההתראות וטיפול ומניעת השגיאות והסרתן ( חובה על מנת להיראות בצורה הטובה ביותר בעיני מנועי החיפוש השונים ) וכן שימוש בפירורי לחםעל מנת לציין את מיקומו ההיררכי של הדף באתר – כלי חובה ! ( נראה לא תקין )
 6. תגי ה ALT ,השונים על גבי התמונות על מנת לשפר את הנגישות והתיאור של התמונות בפני גולשים בעלי מוגבלות וכן תיאור טוב יותר של התמונות בפני מנועי החיפוש – כל תמונה ותמונה תכיל תגית ALT  משלה .
 7. שימוש בתגית ה ROBOT לשם  שימוש בפקודות שונות , וכן השפעה על האפשרות להצגת הדף בתוצאות החיפוש ועל כניסת הזחלנים לקישורים השונים :

< meta name = "robots" content= "index,follow…./>

יכול להשפיע על האפשרויות השונות למשל all , none , index , follow  ועוד ועוד .

חומר נוסף אפשר למצוא כאן : קידום במנועי החיפוש 

אופטמזציה תוכן
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support