בעל עסק ,אל תהסס , שלא תפספס ,רק זכור: מכאן העסק שלך רק ימריא ! 0544304613 / 039312739

שלום לך , בעל עסק יקר, הגעת ליקל - פתרונות אינטרנט לעסקים * ההצלחה שלך נמצאת בקצות אצבעותיך * בניית אתרים בוורדפרס * הקמת חנויות מקוונות * קידום אורגני * שיווק דיגיטלי * אחסון אתרים * רכישת דומייןي

בניית אתר נגיש

בניית אתר נגיש

החלטתם לבנות אתר חדש? איזה כיף! אך לפני שתתחילו בתהליך בניית האתר, אנו ממליצים לכם לוודא (ככל שניתן) כי האתר נגיש ועומד בתקנות הנגישות באינטרנט.

הדרך הטובה ביותר כדי להבטיח שאתה בונה אתר נגיש וידידותי למשתמש היא לעבור על מספר פרמטרים חשובים שנבדקים בעת תהליך של הנגשת אתרים. הפרמטרים הללו בעלי משמעות רבה מבחינת בניית האתר והתאמתו לשימוש בקרב אנשים עם מוגבלות.

להלן הרשימה שמהווה את הבסיס החשוב בעת בניית אתר נגיש:

כל תוכן ויזואלי או תמונה באתר חייבת לכלול טקסט אלטרנטיבי מתאים ומפורט. תוכנה להקראת מסך שנמצאת לרוב בשימוש בקרב אנשים עם מוגבלות אינה יודעת לקרוא את המידע שמופיע בתמונה ולכן יש לספק לכל תמונה שמטרתה להעביר מסר את המידע חשוב בצורה נגישה וברורה. השימוש בתג ALT הוא קריטי והכרחי להנגשת האתר.

בעת בניית האתר יש לספק ניגודיות מתאימה בין צבע הטקסט לרקע שלו. תקנות הנגישות דורשות יחס של 4.5 בין צבע הטקסט לרקע שלו. במידה אתם לא מעוניינים לבדוק את היחס בכל תוכן או טקסט המופיע בתפריט אנו ממליצים להשתמש בצבעים אחדים מנוגדים כגון: שחור ולבן, כחול ולבן, לבן וירוק וכן הלאה. נושא זה חשוב ביותר לאנשים עם לקות ראייה או עיוורון חלקי.

תוודא שהטפסים באתר נגישים בהתאם לתקנות הנגישות. הטפסים צריכים להיות בנויים בצורה נכונה ולכלול לייבל מתאים שניתן לגשת אליו באמצעות התוכנה להקראת מסך.

תשתמש בפונט נגיש וקריא. פונט הוא בעצם הגופן שאתה משתמש במסגרת האתר. הגופן הזה צריך להופיע בצורה נגישה וברורה שהגולש יוכל לקרוא את המידע בצורה רציפה וללא חסמים או קשיים. הגופן הוא חלק מרכזי באתר ולכן חשוב לתת לו חשיבות רבה עוד טרם בניית האתר.

איך תוכל לבדוק ולהיות בטוח שבניית האתר שלך תתבצע בצורה נגישה ותקינה?

לאחר שבנינו עבורכם את אתר החלומות שלכם וכי אתם מאוד מרוצים מהתוצאה, אנו ממליצים לכם לגייס יועץ נגישות לאתרי אינטרנט המתמחה באתרים ובתקנות הנדרשות בנושא הנגשת אתרים. ישנם המון כלים אוטומטיים שמאפשרים בדיקה האם האתר שלך נגיש אם זאת הכלים אינם מדויקים ולרוב הם מפספסים נושאים חושבים כמו התוכן שבו, סידור הכותרות, חלונות פנימיים וכן הלאה. הבדיקה חייבת להתבצע בצורה מלאה וברורה כדי שתוכלו להיות שקטים שהאתר שבניתם הוא בהתאם לתקנות הנגישות וכי אתם יכולים לחשוף אותו לקהל רב יותר מאשר אתר שאינו נגיש.

לאחר תהליך של הנגשת האתר, אתם מגדילים את הסיכוי שאנשים רבים יוכלו להנות ממנו, הכוונה לאנשים עם מוגבלות וגם לאנשים בלי מוגבלות. ברגע שאתם מנגישים את האתר אתם מתאימים אותו ומשפרים את חווית המשתמש שבו ככה שגם אנשים מבוגרים ומשתמשים צעירים ייהנו ממנו ולגלוש בו.

בניית אתר נגיש הוא חלק חשוב ומרכזי לכל עסק ובכל תחום ולכן ישנה חשיבות עליונה לעשות אותו בצורה הטובה והנגישה ביותר. מלבד בניית אתר יפה ונוח, הוא צריך להיות מזמין וחוויתי ושם בדיוק אנחנו נוכל לעזור לכם כדי להשיג את המטרה בצורה הטובה והמהירה ביותר.

המאמר נכתב בעזרת צוות WEB-A  המומחים בהנגשת אתרים ומערכות מתקדמות.

 

 

בניית אתר נגיש

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support