בעל עסק ,אל תהסס , שלא תפספס ,רק זכור: מכאן העסק שלך רק ימריא ! 0544304613 / 039312739

שלום לך , בעל עסק יקר, הגעת ליקל - פתרונות אינטרנט לעסקים * ההצלחה שלך נמצאת בקצות אצבעותיך * בניית אתרים בוורדפרס * הקמת חנויות מקוונות * קידום אורגני * שיווק דיגיטלי * אחסון אתרים * רכישת דומייןي

תכנון אסטרטגיה דיגיטלית

החלטתם שאתם רוצים לדעת יותר על אסטרטגיה דיגיטלית או אולי לשפר את האסטרטגיה הקיימת שלכם? בשיעור הזה נסביר איך פיתוח אסטרטגיה דיגיטלית יכול להשפיע לטובה על התוצאות העסקיות, נבחן איך נראית אסטרטגיית דיגיטל טובה, ונציג שיטות אפשריות להשגת היעדים העסקיים.

תהליך הפיתוח של אסטרטגיה דיגיטלית עוזר לכם להמיר את כל הרעיונות שיש לכם בראש לפורמט שימושי. צורת העבודה הזו תאפשר לכם להגדיר את היעדים שאתם רוצים להשיג, ותעזור לכם לנסח דברים באופן ברור וממוקד יותר. נניח שהצבתם לעצמכם יעד אישי חדש: לשפר את גמישותכם. ריצה של 10 קילומטר תעזור לכם לשפר את סיבולת הלב, אבל לא להגיע לתנוחת היוגה שאתם ממש רוצים לעשות. אתם צריכים למקד את האימונים שלכם בתחומים המרכזיים שיעזרו לכם להגיע ליעד, שבמקרה הזה הוא שיפור הגמישות. ריצה יכולה להיות חלק מהאימונים, אבל מתיחות יהיו כנראה יותר יעילות להשגת היעד.

באותו אופן, זיהוי הפעולות המתאימות להשגת היעדים העסקיים שלכם יעזור לכם להבין טוב יותר איך אפשר להשיג אותם. אז איפה מתחילים? השלב הראשון הוא להגדיר בבירור את היעדים. אתם רוצים להגדיל את המכירות ב-20%? או אולי לזהות 100 לקוחות פוטנציאליים? הגדרת יעדים תספק לכם כיוון ותוכנית ברורה לפעולה.

השלב הבא הוא לנסות לנסח במילים את ה"אני מאמין" של העסק. אפשר להציג אותו במשפט קצר אחד. המשפט הזה נקרא "הצהרת המשימה" של העסק. לדוגמה, הצהרת המשימה יכולה להיות "לעודד גיבוש של קהילות בריאות יותר" או "לספק מרחבים שאפשר להתעמל בהם בהנאה". 

תצטרכו גם לזהות את היתרונות הייחודיים של העסק (USP). היתרונות האלה הם מה שמבדל את העסק מהמתחרים באינטרנט. כדי לזהות יתרונות ייחודיים, אפשר לבחון מה עושים עסקים אחרים שפועלים באותו תחום ולזהות מה מבדיל ביניכם לבינם. לדוגמה, אם שירות הלקוחות שלכם מבדל אתכם מהמתחרים, זה היתרון הייחודי שלכם. אם תבינו מה אתם רוצים להשיג, תוכלו להגיע להחלטות הנכונות בזמן המתאים.

בואו נסתכל על כמה יעדים נפוצים ונראה באילו אסטרטגיות אפשר להשיג אותם: 
הגדלת היקף המכירות – אם היעד שלכם הוא להגדיל את היקף המכירות באינטרנט, כדאי לכם למשוך יותר מבקרים לאתר שלכם. יש הרבה דרכים להגביר את התנועה באתר, החל בפרסום בתשלום ועד שיווק מבוסס תוכן (Content Marketing).
הגברת המוּדעוּת לעסק או למותג – פעילות ברשתות חברתיות היא שיטה פופולרית להגברת המוּדָעוּת למותג בקרב לקוחות חדשים וקיימים. זו פלטפורמה שבה אפשר להציג את הערכים והאופי של העסק ולתקשר עם הקהל.
הוספת לקוחות לרשימת השיווק באימייל – כדי לעודד לקוחות להירשם לקבלת חומרים שיווקיים באימייל, נסו להבהיר לקהל מה בדיוק תשלחו, בין אם מדובר בתכנים ייחודיים או בעדכונים לחברים בלבד.

בשיעור הזה נבדוק מה ההבדלים בין ההתנהגות של לקוחות שקונים באינטרנט לבין ההתנהגות של לקוחות שמגיעים לחנות כדי לקנות. בנוסף, ננסה להסביר איך פילוח קהל יכול לעזור לכם להחליט איפה כדאי לכם למקד את פעילות הפרסום באינטרנט כשמחליטים להיכנס לתחום. 

אז מה ההבדלים המרכזיים בין לקוח שקונה בחנות פיזית לבין לקוח שקונה באינטרנט? נניח שהחלטתם שאתם צריכים להיכנס לכושר, ובשביל זה אתם רוצים לקנות נעלי ריצה חדשות. בעולם הפיזי, סביר להניח שתעברו תהליך כזה: תלכו לקניון ותעברו מחנות לחנות. בסופו של דבר תחליטו מה לקנות על סמך המחיר, האיכות, מדיניות ההחזרות, השירותיות של הצוות והזמינות במלאי. אחרי שתעבדו את כל המידע הזה, תחזרו לחנות שבה מצאתם את הנעליים שהכי נראו לכם ותקנו אותן. 

באינטרנט, לעומת זאת, תהליך הקנייה כולל ארבעה שלבים נפרדים. העקרונות השימושיים האלה מתוארים בתיאוריית השיווק המקוון "רואים, חושבים, עושים, מרגישים" (See, Think, Do, Care), ובעזרתם בעלי עסקים יכולים לזהות מתי כדאי להשקיע מאמצים כדי לפנות ללקוחות ולתקשר איתם. 

נשתמש בדוגמה שלנו על קניית נעליים ונתמקד בארבעת השלבים: בשלב ה'רואים' אתם שמים לב שחלק מהחברים שלכם אוהבים לרוץ, ושהם מעלים לרשתות החברתיות את מפות מסלולי הריצה האהובים עליהם. זה מעורר בכם רצון להתחיל לרוץ בעצמכם. בשלב ה'חושבים', אתם פותחים את דפדפן האינטרנט בטלפון ומחפשים "נעלי הריצה הכי טובות למתחילים". אתם מוצאים המון תוכן בנושא, החל מבלוגים ועד מודעות ממוקדות, ולומדים על אילו גורמים כדאי לבסס את ההחלטה שלכם. בסוף, בשלב ה'עושים', אתם קונים נעליים ואולי אפילו מעלים תמונה שלהן למדיה החברתית. השיתוף לגבי הרכישה הוא חלק משלב ה'מרגישים'. כדאי לזכור שלקוחות לא בהכרח יעברו את כל השלבים בכל קנייה. התהליך הוא אישי והוא יכול גם להתחיל בשלב ה'חושבים' או להסתיים בשלב ה'עושים'.

בואו נשלב רגע בין הפעילות בעולם הפיזי לפעילות באינטרנט. נניח שאתם נמצאים בחנות לבגדי ספורט והרגע מדדתם נעלי ריצה חדשות. אתם מוציאים את הטלפון ומחפשים את הנעליים באינטרנט, למשל כדי לבדוק אם אפשר לקנות אותן במחיר נמוך יותר במקום אחר. יש סיכוי די טוב שתקנו אותן באינטרנט אחרי שמדדתם אותן בחנות – מה שנקרא Showrooming, או בעברית 'בדיקה בחנות לפני קנייה ברשת'. ברגע שתבינו את נקודות הדמיון וההבדלים בין הקנייה באינטרנט לקנייה בחנויות פיזיות, תוכלו ליצור חוויית לקוח מאוזנת יותר באינטרנט.

אז איך תדעו איפה כדאי למקד את המאמצים באינטרנט? כדי לבחור את הערוצים המתאימים, מומלץ להבין למי פונים, מתי כדאי לפנות אליהם ואיזה מסר צריך להעביר להם. התהליך הזה נקרא פילוח קהל. יש הרבה שיטות לפילוח לקוחות, החל בפילוח לפי נתונים דמוגרפיים בסיסיים כמו גיל ומגדר, ועד פילוח לפי תחומי עניין ספציפיים. לדוגמה, פילוח לקוחות לפי מיקום מתאים לחנות מסחר אלקטרוני שמציעה משלוחים לאזורים מסוימים בלבד. פילוח יכול גם לעזור לכם למקד את מאמצי הפרסום באינטרנט. ברוב הערוצים אפשר למקד פרסום בתשלום לקהלים ספציפיים, לפי נתונים כמו מה הקהל אוהב ומה הוא לא אוהב. אפשר גם להגדיר שהמודעות יוצגו רק לאנשים שנמצאים בטווח של רדיוס מסוים מהחנות או מהעסק. האפשרות הזו יעילה כשרוצים להציע מבצעים לקונים שנמצאים  בסביבה הקרובה.

לסיכום, כשמחליטים לבסס את הנוכחות של העסק באינטרנט, מומלץ לחשוב על הלקוחות ולנסות להיכנס לנעליים שלהם: באילו ערוצים הם משתמשים הכי הרבה? מה ההבדל בין האינטראקציה איתם באינטרנט לאינטראקציה איתם בעולם הפיזי?

 

שלקוחות עוברים באינטרנט, ואיך שיפור החווייה שאתם מספקים ללקוחות יכול לעזור לכם להגיע ליעדים.

נקודת מגע עם לקוח היא כל שלב שבו נוצר מגע בין לקוח קיים או לקוח פוטנציאלי לבין העסק. קודם כול נסביר מהן נקודות המגע עם הלקוחות ומה החשיבות שלהן. אז איך אפשר לקוחות הם גורם המפתח בהצלחה של העסק, ולכן מאוד חשוב להבין ולשמר אותם. בשיעור הזה נבחן לשפר את החוויה של הלקוחות? נקודות מגע עם לקוחות נפוצות בעסקים שפועלים בעולם האמיתי, במיוחד בתחום הקמעונאות. נקודות מגע יכולות להיות קבלות, שקיות, שילוט, דלפקי שירות לקוחות ועוד הרבה דברים את החשיבות של נקודות המגע עם לקוחות, ונסביר איך אפשר להשתמש בהן כדי למפות את התהליך בדרך. באינטרנט, נקודות המגע האלה יכולות מאוד לעזור לעסקים לפתח אצל הלקוחות נאמנות למותג ואמון.

כאשר הלקוח נתקל הרבה פעמים ובאופן עקבי בנקודת מגע מסוימת, כמו מודעות באינטרנט, נוצרות אצלו אסוציאציות חיוביות ביחס למותג לטווח הארוך. אומנם כל אדם נראה אחרת וחושב אחרת, אבל יש דמיון רב בין אנשים מבחינת נקודות המגע שלהם עם עסקים ותהליכי הקנייה שלהם. כדי להבין את ההתנהגות של משתמשים באינטרנט, צריך לזהות באילו נקודות מגע עם העסק הם נתקלים ואיפה. אם רוצים לזהות את נקודות המגע האלה, אפשר לנסות למפות את המסלול שהלקוח עובר. ברגע שתדעו אילו שלבים לקוחות עברו עד שהגיעו אליכם, תוכלו לתכנן איך להרשים אותם בכל שלב.

ניקח לדוגמה ריצת מרתון: ברגע שמכירים את המסלול, אפשר לתכנן נקודות אסטרטגיות למנוחה, לשתייה ולהעלאת רמות האנרגיה. אותו הדבר נכון לתהליך הקנייה: הכרת התהליך תאפשר לכם לבנות את האסטרטגיה הכי מתאימה לנוכחות של העסק באינטרנט. יש המון נקודות מגע פוטנציאליות עם לקוחות, ולכן מיפוי התהליך עלול להיראות כמו משימה קצת מאיימת בהתחלה. כדי לפשט את העניין, נסו להיכנס לנעליים של הלקוח. שאלו את עצמכם: איפה אני מנסה למצוא תשובות לשאלות? איפה נתקלתי במותגים או עסקים חדשים? מה עוזר לי לקבל החלטת קנייה? ושאלה אחרונה, אחרי הקנייה, אני רואה את המותג שוב?

אפשרות נוספת היא לשאול את הלקוחות ישירות איך הם הגיעו אליכם. שאלון קצר באינטרנט או פנים אל פנים יכול לספק לכם תיאור מפורט של התהליך, להבהיר אותו ולהקל עליכם לדמיין אותו. אחרי שתבינו את התהליך שלקוח עובר, כל מה שנשאר הוא לתכנן את נקודות המגע הרלוונטיות כך שיעבירו את המסר ביעילות וישכנעו לקוחות להגיע אליכם.

אם יש לכם אתר, האם לקוחות פוטנציאליים יכולים למצוא בו את המידע שהם מחפשים, והאם יש בו תכנים שיעניינו גם לקוחות קיימים? ככל שהאתר יועיל יותר למשתמש, הסבירות שהוא יחזור אליו גדלה. הרשתות החברתיות הן עוד כלי נהדר לפיתוח נקודות מגע עם

לקוחות, משום שאפשר להציג בהן את האופי של העסק וליצור קשר אישי עם הלקוחות. כדאי לזכור שבסופו של דבר הלקוחות הם בני אדם, ולכן מומלץ שהתקשורת איתם תיצור אצלם הזדהות ועניין.

אחרי שיוצרים נקודות מגע עם הלקוחות, חשוב לבדוק את רמת הביצועים שלהן בקביעות. לדוגמה, אם המוצר או השירות שאתם מציעים פתאום צובר פופולריות בקרב קהל חדש, כמו בני נוער, אולי צריך לעשות התאמות בנקודות המגע עם הלקוחות, כדי שהן ימשכו לקוחות מקבוצת הגיל הזו.

לסיכום, נזכיר שוב כמה טיפים שיעזרו לכם לעבוד על נקודות המגע שלכם עם לקוחות: מומלץ לחשוב על התהליך שאתם עוברים כלקוחות כשאתם קונים, משהו ולהשתמש בידע הזה כשאתם בונים תרחיש שיתאים לעסק שלכם. אם אפשר, כדאי לדבר עם לקוחות ולקבל ישירות מהם מידע על נקודות המגע שלהם עם העסק. מומלץ לנתח את הביצועים של נקודות המגע עם הלקוחות ולחדד את המסר שלכם אם צריך, כך שיתייחס לפני הכול לצרכים של הלקוח.

תחרות הוגנת משאירה אותנו עם האצבע על הדופק ומעלה את הדחף שלנו להצליח. בשיעור הזה נסביר איך מזהים את המאפיינים שיכולים לייחד את העסק באינטרנט, למה צריך לעקוב אחרי הפעילות של מתחרים, ובאילו כלים אפשר להשתמש כדי לשמור על יתרון תחרותי.

נתחיל בשאלה: מה מייחד את העסק שלכם? נניח שיש לכם חנות לציוד כדורסל. מה מייחד את המותג שלכם בהשוואה לחנויות ספורט אחרות שנמכר בהן ציוד כדורסל? אולי החנות שלכם צבועה באדום בוהק מבחוץ או שהתצוגה בחלון הראווה שלכם מאוד מושכת את העין. אולי אפילו שכרתם מישהו שיקלע לסל מחוץ לחנות כדי למשוך את תשומת הלב של אנשים שעוברים בסביבה. חנות פיזית צריכה למשוך תשומת לב. אותו עיקרון נכון גם לגבי עולם דיגיטל.

המאפיינים שמבדלים אתכם מהמתחרים באינטרנט נקראים יתרונות ייחודיים או בקיצור USP ‏(Unique Selling Point). יתרון ייחודי מתאר בבירור למה כדאי לקנות דווקא מכם, איך אתם יכולים לספק מענה לצרכים של הלקוח, ומה מייחד אתכם לעומת המתחרים. 4 השאלות המרכזיות שצריך לשאול כשמגדירים יתרון ייחודי הן: מי קהל היעד שלי? מי המתחרים שלי? עם אילו בעיות קהל היעד שלי מתמודד? והשאלה האחרונה
איך אני אפתור את הבעיות האלה? אחרי שעונים על השאלות האלה, אפשר לנסח הצהרה ברורה שכוללת את כל התשובות.

כמה טיפים שכדאי לזכור: כדאי להתנסח בטבעיות. הניסוח צריך להיות כמה שיותר טבעי ומעורר הזדהות. חשוב לזכור שאתם מנסים למשוך אנשים, לא רובוטים. חשוב שכל העולם ידע. מומלץ להציג את היתרון הייחודי שלכם באתר, ברשתות החברתיות ובכל חומר שיווקי אחר. יתרון ייחודי שמנוסח היטב לא ידבר לכולם, וזה בסדר. החוכמה היא לפתח יתרון ייחודי שמותאם לצרכים של קהל היעד שלכם. 

כשמנסחים יתרון ייחודי, כדאי להתייחס גם לנקודות החוזק וגם לנקודות החולשה שלכם. ניתוח SWOT יעזור לכם בזה, ויאפשר לכם להגיע להחלטות עסקיות מושכלות יותר. מודל SWOT מתייחס לארבעה גורמים: הנקודות החזקות, החולשות, ההזדמנויות והאיומים. עליכם לשאול את עצמכם: במה אנחנו טובים? אלה הנקודות החזקות שלכם. מה דורש שיפור? אלה החולשות שלכם. מה יוביל לצמיחה, לשינוי ולשיפור? אלה ההזדמנויות שלכם. אילו גורמים, פנימיים או חיצוניים, קיימים או פוטנציאליים, עלולים להזיק לעסק? אלה האיומים. 

כשעובדים על הפיתוח של יתרון ייחודי, כדאי לבדוק מה המתחרים עושים. יש כלים חינמיים באינטרנט שיכולים לעזור לכם לנתח את פעילות המתחרים, וחשוב להשתמש בהם. מומלץ להתחיל במנועי החיפוש – הם יכולים לספק את התשובות הכי מהירות. פשוט חפשו מונחי מפתח ושימו לב לדברים הבאים: אילו חברות מופיעות בתוצאות החיפוש הראשונות כשמחפשים את המוצרים או השירותים שאתם מציעים? אילו מילות מפתח מופיעות באתר של אותה חברה, כלומר, איך מנוסחות כותרות הדפים באתר? מה המסר שהחברות הללו מעבירות ברשתות החברתיות?

שיטה נוספת להתעדכן בפעילות של המתחרים היא להירשם לקבלת התראות ממערכות אוטומטיות. בכלים חינמיים, כמו התראות Google, אפשר לראות מי מדבר על נושאים מסוימים באינטרנט, כלומר, אפשר להיעזר בכלים האלה כדי להישאר עם האצבע על הדופק. נסו להגדיר התראות לגבי אזכורים של מוצרים ושירותים מרכזיים, של העסק שלכם ושל שמות העסקים המתחרים. אחרי שתגדירו התראות, תקבלו הודעות כשהמונחים שהזנתם יעלו בדיונים באינטרנט, ותוכלו להשוות בין מצב העסק שלכם או העסק שאתם עובדים בו למצב של המתחרים.

בואו נראה איך משתמשים בטיפים שהצגנו כאן כדי להתבלט באינטרנט: אני רייצ'ל מ"רייצ'לס קיטצ'ן", ואנחנו חברה אינטרנטית למשלוח קאפקייקס. יש כמה דברים שמבדלים אותנו מהמתחרים שלנו. אחד מהם הוא התפריט שלנו, שכולל מעל 40 טעמים של קאפקייקס. יש לנו רמה גבוהה של התאמה אישית. יש לנו משלוחים לכל רחבי המדינה, ואפילו אפשר לבצע הזמנה עד 16:00, ועדיין לקבל אותה למחרת. חלק מהלקוחות אמרו שהם מעוניינים במוצרים שעומדים בדרישות דיאטטיות מיוחדות – למשל מוצרים ללא חלב או ללא גלוטן, וגילינו שעם קאפקייקס, הרבה יותר קשה לענות על הדרישות של הלקוחות האלה. לכן יצרנו קו מוצרים חדש של בראוניז, שמשרת בצורה הרבה יותר טובה את הלקוחות האלה. זה יתרון גדול שיש לנו עכשיו מוצר חדש שעונה על הדרישות של הלקוחות שלנו. הקשבנו ללקוחות שלנו וזיהינו הזדמנות, ועכשיו נפתח בפנינו שוק חדש לגמרי.

אז איך אתם יכולים להתבלט באינטרנט? כדאי להשתמש בטיפים שקיבלתם בשיעור הזה כדי לבדוק מה המתחרים שלכם עושים, ולהשתמש במודל SWOT כדי לזהות איך אתם יכולים להתבלט באינטרנט

 

בשיעור הזה נסביר איך הגדרת יעדים ספציפיים ומעקב אחריהם יעזרו לכם להבין ולשפר את הביצועים של העסק. בנוסף, נלמד על מדדי ביצועים מרכזיים ונסביר איך אפשר להשתמש בהם כדי להעריך את יעילות התהליכים הכי חשובים להשגת היעדים שלכם.

ניגש ישר לעניין: מדדי ביצועים מרכזיים, או מדדי KPI, הם מדדים כמותניים שמאפשרים לכם להתמקד בקריטריונים הכי חשובים להשגת היעדים העסקיים שלכם. מדדי KPI יכולים גם לעזור לעובדים שלכם להבין איך תמדדו את התקדמותם ותעקבו אחריה. יש הרבה שיטות לבניית מדדי KPI, אבל חשוב שכל מדד יהיה מעשי, ניתן למדידה ובר-השגה, ושיספק הכוונה.

אז איך נראה KPI במציאות? הכירו את ראיין. הוא הבעלים של רשת מכוני כושר שנקראת Fit Gym. הוא צריך לדאוג לכך שיהיו לו מספיק לקוחות כדי שהעסק ימשיך לצמוח. לשם כך ראיין רוצה שבכל חודש יצטרפו לכל אחד מסניפי הרשת לפחות 50 חברים חדשים. זה היעד שלו. כדי להשיג את היעד הזה, ראיין צריך להגדיר מדדי KPI שימדדו את המאמצים שהצוות שלו עושה כדי להגיע ליעד. ראיין מיפה את הפעולות שצוות המכירות יכול לעשות כדי לשפר את שיעורי ההרשמה למכוני הכושר, ועל פיהן הגדיר את מדדי ה-KPI הבאים.

צוות המכירות צריך: לפנות ל-20 לקוחות פוטנציאליים ביום. להגיב לכל הפניות ברשתות החברתיות ובאימייל תוך 15 דקות מרגע שהן מתקבלות, במהלך שעות הפעילות. לחדש או לשדרג 8 מנויים של לקוחות קיימים בחודש. באמצעות ניתוח התוצאות כנגד מדדי ה-KPI, יוכל ראיין לדעת בדיוק מי מהעובדים עומד בציפיות ומי זקוק להדרכת מכירות נוספת.

אם אתם חושבים להשתמש במדדי KPI בעסק שלכם או בעסק שאתם עובדים בו, זכרו שאפשר להגדיר KPI לכל פעולה שתקרב אתכם להשגת היעד. החל משיחות מכירה ועד פוסטים ברשתות החברתיות, הוספת אנשים לרשימת כתובות אימייל ושביעות רצון של לקוחות – צריך רק להקפיד לבחור KPI שיתאים לצרכים שלכם.

אז איך יודעים אילו מדדי KPI להגדיר ואיך אפשר למדוד אותם? מדדי KPI צריכים להיות ספציפיים, ניתנים למדידה, ניתנים להשגה, רלוונטיים ומוגבלים בזמן. יצירה של מדדי KPI לפי הכללים האלה תבטיח שהם יהיו ברורים ושאפשר יהיה לעמוד בהם. כשאתם מנסים ליצור מדדי KPI משלכם, היעזרו בשאלות הבאות: האם ה-KPI מספיק ספציפי? האם אפשר למדוד אותו? האם העובדים יוכלו לעמוד בדרישה הזאת? עד כמה הוא רלוונטי למטרת-העל של העסק? ושאלה אחרונה, מה תאריך ההגשה או הביצוע שלו?

KPI לדוגמה יכול להיות הגדלת נפח המכירות ב-25% בהשוואה לשנה שעברה. זה מדד ספיציפי וניתן למדידה, ואם תבדקו את נתוני המכירות מהשנים הקודמות, תדעו אם הוא ניתן להשגה.הגדלה של נפח המכירות היא דרישה מרכזית להשגת צמיחה עסקית. צמיחה עסקית היא אומנם יעד כללי, אבל השוואה לנתונים של שנה קודמת הופכת אותו למוגבל בזמן.

חשוב לבחון את התוצאות ואת מדדי ה-KPI עצמם באופן קבוע ולבצע שינויים במידת הצורך. לדוגמה, נניח שבגלל העומס הרב אנשי המכירות של ראיין לא מצליחים לעמוד בדרישת ה-KPI להשיב לפניות תוך 15 דקות בממוצע. כדי שהם יעמדו במשימה, אולי כדאי לו להגדיל את מספר הנציגים במשמרת. כך הוא יוכל להבטיח שלקוחות פוטנציאליים יקבלו מענה לפניותיהם במהירות ויהיו מרוצים מבלי לשחוק את אנשי הצוות שלו. 

כשאתם מנסים להגדיר יעדים ומדדי KPI בסביבה העסקית שלכם, חשוב להקפיד שהם יהיו ספציפיים, ניתנים למדידה, ניתנים להשגה ורלוונטיים, ולתכנן אותם מתוך מחשבה לעתיד, כך שהם יעזרו להשגת היעדים בטווח הארוך. מומלץ להקדיש זמן למחשבה לפני שמגדירים מדדי KPI, ולשאול את עצמכם איך אפשר יהיה למדוד אותם ולהשתמש בהם כדי להתקרב להשגת היעדים שלכם

 

  1. השלב הראשון של יצירת אסטרטגיה עיסקית באינטרנט הינו הגדרת היעדים העיסקיים
  2. המטרה של המסגרת "רואים חושבים עושים חוזרים " – לעזור לעסקים להבין את המסלול להמרת הלקוח באינטרנט
  3. למה אופטימיזציה של נק' מגע עם הלקוח מועילה לעסקים ? היא מספקת ללקוחות תמורה בכל פעם שבה הם באים במגע עם המותג ועוזרת לפתח אמון .
  4. אחרי שהגדרנו את הערך המבדל USP מה כדאי לעשות במסגרת האסטרטגיה מקוונת לטווח הארוך ? לשלב אותו בחומרים השיווקים בכל הערוצים כדי להגביר את המודעות של הלקוחות.

סוגי המידע שמספקים מדדי ה KSP ? ? תחזיות לטווח הארוך .

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support