בעל עסק ,אל תהסס , שלא תפספס ,רק זכור: מכאן העסק שלך רק ימריא ! 0544304613 / 039312739

שלום לך , בעל עסק יקר, הגעת ליקל - פתרונות אינטרנט לעסקים * ההצלחה שלך נמצאת בקצות אצבעותיך * בניית אתרים בוורדפרס * הקמת חנויות מקוונות * קידום אורגני * שיווק דיגיטלי * אחסון אתרים * רכישת דומייןي

canonical- מה זה ?

canonical – מה זה ? מה זה בעצם קנוניקל ? לא ,זה לא סינית. זה מושג מקצועי בתחום קידום האתרים . במאמר זה נבחן :

  • מהן כתובות אתרים קנוניות?
  • מדוע תוויות קנוניות חשובות?
  • הגדרת כתובות אתרים קנוניות עבור פוסטים ודפי WordPress
  • הגדרת כתובות אתרים קנוניות באופן ידני (מתקדם)
  • מתי כדאי להשתמש בכתובות אתרים קנוניות?

מה הם כתובות אתר קנוניות ?  כתובת URL קנונית היא אלמנט קישור שבאמצעותו ניתן לציין בפני מנועי החיפוש שכתובות אתרים ספציפיות קשורות כולן לדף מאסטר.  בקיצור, הם עוזרים לך לציין איזו גרסה של כתובת אתר מקורית שתרצה שתופיע בתוצאות החיפוש. זה שימושי מכיוון שבמקרים מסוימים, כאשר ייתכן שיש לך תוכן הנגיש באמצעות כתובות אתרים מרובות או אתרים שונים לחלוטין, אתה יכול להשתמש בכתובות אתרים קנוניות כדי למנוע תוכן כפול להשפיע לרעה על הדירוגים.

  1. – מבחינה טכנית, כתובות אתרים קנוניות הן פשוט תגי קישור HTML המשתמשים במאפיין rel = canonical. במילים פשוטות, כך עובדות כתובות אתרים קנוניות:

כתובת URL קנונית מוגדרת על ידי הצבת מה שמכונה תג קנוני על גבי דפים. תגים קנוניים הם רק קטעי קוד HTML המגדירים מהו הדף הראשי / המאסטר עבור העמודים הפוטואליים הללו.

תג קנוני עצמו הוא קטע של קוד HTML המשמש להגדרת מהן הגרסאות העיקריות של דפים משוכפלים או דומים. במגוון שלם של תרחישים (עליהם נסקור במדריך זה), בהם יש לך תוכן זהה או דומה מאוד תחת כתובות אתרים שונות, יש להשתמש בתגיות קנוניות כדי לציין איזו גרסה היא הגרסה הראשית (או הגרסה המקורית) ) ולכן יש לאנדקס אותם על ידי מנועי חיפוש (כגון גוגל) …

2 .-  מדוע כתובות אתרים קנוניות חשובות?

עכשיו שאתה יודע מה הם תגים וכתובות אתרים קנוניים, בוא נבדוק למה הם חשובים ועליך להתחיל לשקול הגדרת כתובות אתרים קנוניות שונות עבור פוסטים ודפים מסוימים באתרי האינטרנט שלך.

בדיוק כפי שהיית מצפה, גוגל אינה חובבת תוכן כפול בעיקר בגלל שהיא מקשה עליהם לדרג דפים. במילים אחרות:

כיצד גוגל צריכה לדעת איזו גרסה של דף להוסיף לאינדקס ובעקבות כך לדירוג וכן כיצד להפיץ "קישור הון עצמי"?  יותר מדי תוכן כפול יכול להשפיע על "תקציב הסריקה" שלך. פירוש הדבר שגוגל עשויה לבזבז זמן בסריקת מספר גרסאות של אותו דף ולא תוכן חשוב אחר באתר שלך. תגים קנוניים למעשה אינם חדשים. למרות שייתכן שיש אנשים שלא נתקלו במושג זה (עד עכשיו!), תגים קנוניים הוצגו למעשה כבר בשנת 2009.  כפילויות רבות מדי, כמו גם יותר מדי תוכן באיכות נמוכה, כנראה לא טוב לאתר שלך.

מדוע שתרצה שגוגל תבזבז זמן בסריקה של מספר גרסאות של אותו דף במקום להתמקד בדפים החשובים באתר שלך?

אם דפים חדשים נוטים לסרוק באותו יום שהם מתפרסמים, תקציב הסריקה הוא לא משהו שמנהלי אתרים צריכים להתמקד בו. כמו כן, אם לאתר יש פחות מכמה אלפי כתובות אתרים, לרוב הוא ייסרק ביעילות. בעוד שגוגל אומרת שלרוב זה לא נושא, השימוש בתגים קנוניים יכול לתקן את כל הבעיות הפוטנציאליות הללו מכיוון שהם לא רק מאפשרים לך לציין [לגוגל] איזו גרסה של דף צריך להיות באינדקס אלא גם היכן קישור הון בדרך כלל המכונה "מיץ קישורים") צריך להיות מאוחד.

3 . – הגדרת כתובות אתרים קנוניות עבור פוסטים ודפי WordPress :  תוסף ה- WordPress מתמטיקה SEO וורדפרס מקל על שינוי כתובת ה- URL הקנונית באמצעות תיבת המטא ).

כברירת מחדל, דירוג המתמטיקה עושה שימוש בכתובת האתר הנוכחית של הפוסט / הדף ככתובות האתרים הקנוניות, כך שתצטרך לשנות הגדרה זו רק אם ברצונך לשנות אותה למשהו אחר. זה ידוע גם בשם קנונית להפניה עצמית, אותה נסקור בהמשך יחד עם כל התרחישים האחרים בהם קנוניזציה מועילה.

4 . – הגדרת כתובות אתרים קנוניות באופן ידני (מתקדם)

אם האתר שלך אינו מנצל כרגע את מערכת ניהול התוכן של וורדפרס שכיום מפעילה למעלה מ -40% מכל אתרי האינטרנט, כולל אתרים כמו CNN, בלומברג ועוד – כך תוכל להגדיר באופן ידני כתובות אתרים קנוניות לדפים באתר שלך. …

לכן, כפי שצוין קודם – כתובת URL קנונית פשוט מוגדרת באמצעות תכונת קישור ה- HTML rel = "canonical". לכן, כדי להגדיר דף בכל דף באתר כלשהו, ​​פשוט הוסף את הקוד הבא בקטע של קוד המקור של דף האינטרנט של דף האינטרנט: <קישור rel = "canonical" href = "https://rankmath.com/about/">

ואז פשוט החלף את https://rankmath.com/about/ בכתובת האתר שברצונך להגדיר ככתובת האתר הקנונית של הדף שאליו הוספת את הקוד לעיל.

5 . – מתי כדאי להשתמש בכתובות אתרים קנוניות?

5.1 – 301 הפניות לעומת שימוש ב- rel = canonical

לא בטוח אם יהיה יותר הגיוני ליישם הפניה מחדש או לעשות שימוש בקנוניזציה? הדרך הקלה ביותר לנסח זאת היא:

אם ניתן להשתמש בהפניות מחדש כדי לפתור את הבעיה, השתמש בהפניה מחדש. עם זאת, השתמש בכתובות אתרים קנוניות אם אתה עדיין רוצה ששתי הגרסאות של הדף יהיו נגישות (רק לא בתוצאות חיפוש) ופשוט לא ניתן יהיה להשתמש בהפניות מחדש כדי לגרום לזה לקרות. במילים אחרות, אם דף אינטרנט זהה או כמעט משוכפל ואינו משרת מטרה נוספת בהיותו נגיש לאינטרנט (כלומר משתמשים באתר שלך או במנועי החיפוש), פשוט הפנה אותו לכל מה שאתה רואה בעדיפות.

וכאשר הדבר אינו אפשרי מכיוון ששני הדפים עדיין משרתים מטרה חוקית ובעלת ערך בהיותם נגישים, השתמש בכתובת URL קנונית כדי לציין אילו מהדפים הקשורים אתה מעדיף שמנועי החיפוש יראו כעמוד המקורי / המאסטר.

5.2 . – האם דפים זקוקים לכתובת אתר קנונית להפניה עצמית?

בתמונה של ה- Meta Box של SEO מתמטיקה שהופיעה מוקדם יותר בהודעה זו, לא קישרנו עמוד אחר על ידי הכנסת URL אך כתובת ה- URL הקנונית הוגדרה לדף הנוכחי עצמו.

מומלץ בחום להרכיב את רכיבי הקישור rel = canonical בכל הדפים בעיקר מכיוון שזו אומצה כשיטה מומלצת מאז ש- Google אישרה שזו הדרך הטובה ביותר להתמודד עם זה.

תופעת הלוואי האפשרית של אי קיום כתובות אתרים קנוניות להפניה עצמית בדפים המצביעים על הגרסה הרגילה של כתובת האתר נקלעת לשגיאות תוכן כפולות. לכן הוספה של קנונית להפניה עצמית לכתובות אתרים היא נוהג טוב – ואתה תשמח לשמוע שתוסף ה- SEO של מתמטיקה SEO כבר עושה זאת כדי שלא תצטרך לדאוג בקשר לזה. רוב האנשים מניחים שבאתר שלהם אין תוכן כפול כיוון שברור שהם לא פרסמו את אותה תוכן שוב ושוב בכוונה.

לשם מידע נוסף , אנא היכנסו לכאן : אלמנט כתובת קנונית  

ליצירת קשר בנושא , ולייעוץ חינם , אנא פנו אלי , יצירת קשר  ואשמח לעזור .

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support