בעל עסק ,אל תהסס , שלא תפספס ,רק זכור: מכאן העסק שלך רק ימריא ! 0544304613 / 039312739

שלום לך , בעל עסק יקר, הגעת ליקל - פתרונות אינטרנט לעסקים * ההצלחה שלך נמצאת בקצות אצבעותיך * בניית אתרים בוורדפרס * הקמת חנויות מקוונות * קידום אורגני * שיווק דיגיטלי * אחסון אתרים * רכישת דומייןي

GOOGLE SEARCH CONSOLE

שלום לכם! רוצים כלי מעולה שיעזור לכם להביא יותר תנועה לאתר שלכם? אם כן, הסרטון הזה מיועד בשבילכם. בשיעור הזה נספר לכם על שירות חינמי של Google שנקרא Search Console. נסביר איך הוא יכול לעזור לכם ואיך מגדירים אותו. 

מה זה בדיוק Google Search Console? ובכן, זהו שירות שנותן לכם משוב על ביצועי האתר שלכם בתוצאות החיפוש של Google. יש לו שתי פונקציות עיקריות. הוא עוקב אחר הביצועים של האתר שלכם בתוצאות החיפוש של Google, וגם מראה לכם איך Google "רואה" את האתר שלכם. 

נניח שיש לכם בית קפה, והאתר שלכם זקוק למעט עדכונים. בואו נתבונן מקרוב על כמה דרכים שבהן Search Console עשוי לעזור לכם. דרך אחת היא באמצעות דוחות "ניתוח חיפושים". דוחות אלה יכולים לעזור לכם לענות על כמה שאלות חשובות, כגון אילו חיפושים מביאים אנשים לאתר שלכם. הם יכולים גם להראות לכם אם אנשים לוחצים על הקישורים שלכם. הם מאפשרים לכם אפילו לדעת אילו אתרים אחרים מקשרים לאתר שלכם. 

למה זה חשוב? ובכן, דוחות "ניתוח חיפושים" מציגים הרבה נתונים, כולל החיפושים הכי נפוצים שמביאים אנשים לאתר שלכם. המצב האידיאלי הוא שתראו מילים וביטויים שרלוונטיים לעסק שלכם, כגון: בית קפה חיפה, בית קפה בסביבה, מאפים ליד חיפה, או קפה "סחר הוגן" בסביבה. אם אתם מעייניים בדוח ורואים מילים או ביטויים לא רלוונטיים, סימן שאתם צריכים לטפל בטקסט של האתר שלכם. דבר נוסף שצריך לבדוק הוא מספר הקליקים. כדאי שתדעו באיזו תדירות האתר שלכם מופיע, אבל לא מקבל קליקים – זה סימן שהתוכן שלכם אינו תואם למה שהאנשים מחפשים. הדוח "קישורים לאתר שלך" מציג אתרים שמקשרים לאתר שלכם. אפשר להתייחס אליהם בתור "הפניות". הרשימה אמורה לכלול אתרים שרלוונטיים לקפה. ‎יותר ויותר אנשים ניגשים לאינטרנט מהנייד, אז כשאתם נמצאים ב-Google Search Console, כדאי שתבדקו גם את הדוח "התאמה לשימוש בנייד". הדוח הזה מציג דפים באתר שלכם שאינם פועלים היטב בטלפונים ניידים. על סמך המידע הזה תוכלו לתקן את הדפים כדי לשפר את ביצועי האתר בנייד. 

יש עוד שתי תכונות מאוד שימושיות ב-Search Console שכדאי להכיר: דוחות "סריקה" ודוחות "אינדקסGoogle ‎". דוחות "סריקה" מאפשרים לכם לדעת אם Google מצליחה להיכנס לדפי האינטרנט שלכם. המידע הזה חשוב משום שאם Google אינה מצליחה להיכנס לדפי האינטרנט שלכם, התוכן שלכם אינו יכול להיכלל בתוצאות החיפוש של Google. דוחות "אינדקס Google" מראים איזה מידע מתועד ב-Google בנוגע לאתר שלכם, ומציינים אם הדפים שלכם נגישים. קל להתחיל להשתמש ב-Search Console. עוברים לכתובת www.google.com/webmasters. אחרי שנכנסים לחשבון, מוסיפים את האתר ומבצעים את האימות כדי להוכיח שאתם בעלי האתר. עכשיו Search Console יכול להפיק דוחות על האתר שלכם – בחינם! ייתכן שיעברו כמה ימים עד שתראו מידע שימושי, מכיוון שהשירות צריך קודם לאסוף את הנתונים ולעבד אותם. אם אתם רואים את ההודעה "עדיין אין נתונים", נסו לבדוק מאוחר יותר. 

אחרי שהגדרתם את האתר שלכם ב-Google Search Console, אתם יכולים להשתמש בדוחות כדי להבין איך אפשר לשפר את הנוכחות שלכם ב-Google. בעזרת הדוחות, תוכלו לבצע שינויים כדי לעזור ל-Google להבין טוב יותר את דפי האתר שלכם, וכתוצאה מכך לשפר את ביצועי האתר.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support